Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s4

Dla mieszkańca

Słodkie tradycje

Ilustracja do informacji: Słodkie tradycje
Burmistrz Sławy, Dyrektor Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zapraszają do udziału w XXI. Gminnym Konkursie i Wystawie Wypieków Wielkanocnych. Gospodarzem tegorocznego wydarzenia jest Sołectwo Krążkowo.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Konkurs wypieków wielkanocnych

Słodka rywalizacja odbędzie się w sali wiejskiej. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności oraz kreatywności w przygotowywaniu tradycyjnych świątecznych smakołyków, a także skosztowania ciast, bab i babeczek. Całość uświetni występ Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie oraz sekcji wokalnej z Domu Kultury w Sławie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Konkurs wypieków wielkanocnych

Siedziba Domu Kultury i Biblioteki odebrana

Ilustracja do informacji: Siedziba Domu Kultury i Biblioteki odebrana
Zakończono prace związane z zadaniem pn. ,,Przebudowa pomieszczeń byłej Szkoły Podstawowej przy ul. H Pobożnego 6 w Sławie z przeznaczeniem na potrzeby Domu Kultury i Biblioteki Publicznej". Dzisiaj inwestycja przeszła odbiór końcowy. Warto przypomnieć, iż głównym założeniem projektu było stworzenie miejsca dostępnego dla lokalnej społeczności, przeniesienie siedziby Domu Kultury SCKiW i Biblioteki Miejskiej do budynku dawnej placówki oświatowej.
Wykonawcą była firma MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna. Przebudowa byłej szkoły realizowana była w ramach dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Wartość całkowita inwestycji wynosi 3.288.000,00 zł, z czego kwota pozyskanych środków to 2.520.000,00 zł, wkład własny gminy to 768.000,00 zł.
 
Już niebawem odbiór przejdzie także nowy obiekt, który powstał przy Domu Kultury - Sala widowiskowo-teatralno-kinowa.
 
 
 

Powstaje trakt spacerowy

Ilustracja do informacji: Powstaje trakt spacerowy
Przyglądamy się powstawaniu ciągu pieszego o długości 330 mb i szerokości 2 m przy ul. Długiej. Poza chodnikiem wykonane zostanie także przejście dla pieszych wraz z oświetleniem hybrydowym. 
Łączna wartość inwestycji, robót budowlanych wraz z nadzorem inwestorskim to 299.811,96 zł, z czego 212.118,48 zł to kwota dofinansowania z Rządowego Funduszy Rozwoju Dróg. Pozostałe środki pochodzą z budżetu własnego Gminy Sława.

Postęp prac Klub Na Fali, Sława

Ilustracja do informacji: Postęp prac Klub Na Fali, Sława
Klub na Fali, Sława nabrał już właściwy kształt, teraz przyszedł czas na kolory. Już w tym sezonie będziemy mogli podziwiać ten okazały obiekt w pełnej krasie.
 
 
 
 

Uczcili Dzień Myśli Braterskiej

Ilustracja do informacji: Uczcili Dzień Myśli Braterskiej
22 lutego harcerze i skauci na całym świecie mieli swoje święto. Na pamiątkę urodzin Naczelnej Skautki Świata Olave Baden-Powell i założyciela skautingu Roberta Baden-Powella tego dnia obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej. W czasie DMB druhny i druhowie spotykają się przy ogniskach i na uroczystych zbiórkach z udziałem członków innych organizacji harcerskich.
Tak było w Sławie, gdzie zorganizowana została zbiórka całego Hufca ZHP Wschowa. Ponad 100 osób uczestniczyło w święcie przyjaźni i braterstwa. W ramach spotkania w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie zostały wręczone odznaczenia i podziękowania dla osób zaangażowanych na rzecz ZHP. Był czas na wspólną integrację i rozmowy, a także przegląd piosenki harcerskiej. W dwóch blokach muzycznych wystąpili harcerze i zuchy. Śpiewali znane i lubiane piosenki obozowe, a przy tym odgrywali scenki, wykorzystując do tego samodzielnie przygotowane rekwizyty. Ponadto popis swoich wokalnych umiejętności dali harcerki i harcerze – seniorzy, którzy tego dnia również byli obecni. Organizacja tego typu spotkań przypomina, że mimo różnic, wszystkich łączą te same wartości, chęć rozwoju, pomaganie drugiemu człowiekowi i wpływanie na otaczającą rzeczywistość, czego również na co dzień harcerscy wychowawcy uczą swoich podopiecznych.
 


 

Druhowie ze Sławy z nowym pojazdem

Ilustracja do informacji: Druhowie ze Sławy z nowym pojazdem
Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie zakupiła właśnie nowy samochód specjalny SD-30 z drabiną hydrauliczną o długości wysuwu 30 metrów.
Pojazd wyprodukowany w 1989 roku został zakupiony z OSP Wola Filipowska, która trzy lata wcześniej otrzymała go od Państwowej Straży Pożarnej JRG 4 Kraków. Ważnym aspektem, decydującym przy zakupie właśnie tego modelu była jego wysokość ok. 2,8 m. W końcu wóz z drabiną będzie mógł być przechowywany pod dachem sławskiej remizy.
 
Poprzednia drabina nie przeszła wymaganych przeglądów i wymagała wymiany, stąd też decyzja strażaków ze Sławy o zakupie pojazdu z OSP Wola Filipowska.
 
Zakup wozu o wartości 75.000,00 zł został sfinansowany w 100% ze środków własnych jednostki pozyskanych w ramach realizowanych odpłatnie zleceń.
 
 

Komunikat w sprawie zagrożenia Ptasią Grypą

Załączniki

 • PDF Rozmiar: 156 KiB Ilość pobrań: 32

  Pobierz

Odszedł Aleksander Polański

Ilustracja do informacji: Odszedł Aleksander Polański
Z ogromnym żalem przyjęliśmy informację o śmierci Pana Aleksandra Polańskiego, jednego z najbardziej znanych mieszkańców Sławy. Zostanie w naszej pamięci jako godny zaufania samorządowiec, który w latach (1994-1998, 2002-2014) pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sławie. Niezwykle oddany i zawsze zaangażowany w sprawy nie tylko naszej gminy, ale także całego regionu. 
Często nazywany „Człowiekiem Orkiestrą”, a to ze względu na liczne działania, jakich się podejmował. Przez większą część swojego życia związany ze szkołą średnią, której był dyrektorem w latach (1975-1981, 1992-1997). W sławskiej placówce uczył fizyki, informatyki, mechanizacji, eksploatacji maszyn i urządzeń rolniczych, a także nauki jazdy. Wychował pokolenia sławian, dla wielu był wzorem do naśladowania. Niezwykle zasłużony i szanowany przez strażacką brać, wieloletni działacz i jeden z filarów Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Gminy Sława. Pana Aleksandra zapamiętamy, jako człowieka bardzo życzliwego, spokojnego i pomocnego. Był On osobą, dla której wspólne dobro i pomyślność obywateli była zawsze najważniejsza. Do końca aktywny, zaangażowany i oddany sławskiej społeczności. W tych trudnych momentach Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła i Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Mazur składają najszczersze kondolencje i słowa wsparcia dla Rodziny i Najbliższych śp. Aleksandra.

 

OSP Sława z największą ilością wyjazdów w województwie lubuskim

Ilustracja do informacji: OSP Sława z największą ilością wyjazdów w województwie lubuskim
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie w ostatnim czasie podsumowała działania poszczególnych ochotniczych straży pożarnych z ubiegłego roku. Na czele uplasowała się jednostka OSP ze Sławy, która łącznie w 2023 roku wyjeżdżała do różnego rodzaju zdarzeń aż 228 razy.
Z tego miejsca dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie, a także pozostałym jednostkom z terenu naszej gminy za dbanie o nasze wspólne dobro i bezpieczeństwo mieszkańców Sławy i okolic.

Pierwsze oznaki wiosny!

1 2 3 4 5 6 ... 390

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku